Fordított ozmózis alapú víztisztító
Fordított ozmózis alapú víztisztítót legelőször a haditengerészetnél használtak, hogy sós tengervízből ivóvizet állítsanak elő. A hidegháborúban ( 60-as évek) tovább fejlesztették ezt a víztisztító eljárást, hogy a vegyi, biológiai és radioaktív szennyeződéseket is kiszűrjék. A 70-es évek során a műanyagipar rohamos fejlődése lehetővé tette a fordított ozmózisos víztisztítók lakossági célú alkalmazását is. Az öbölháborúban, 1991-ben az amerikai hadsereg 8000db fordított ozmózisos víztisztító berendezést használt az ivóvíz előállítására. Az egészségügyben a vesedialízis és a magas vérnyomás kezeléséhez alkalmaznak ilyen víztisztítókat. Napjainkban az USA-ban, valamint az arab országokban a fordított ozmózissal készített ivóvíz magasabb áron értékesíthető, mint az ásványvíz.
A fordított ozmózisos víztisztító előnyei:
- Tiszta, jó minőségű ivóvíz a vízvezetékrendszer sérülése, meghibásodása vagy esetleges vízszennyezés esetén is
- Mindig megfelelő mennyiségben rendelkezésre álló friss ivóvíz
- Segít az orvosilag előírt diéta betartásában (Pl. a víztisztítóval előállított vízben nincs nátrium, így kifejezetten alkalmas a magas vérnyomásban szenvedők számára előírt nátriumszegény étrendhez)
A fordított ozmózisos víztisztítóval előállított víz előnyei:
- A víztisztítóval készített ivóvíz nem baktérium- és vírusmentes, nem tartalmaz klórt, nehézfémeket és vegyi anyagokat, sem toxikus és rákkeltő anyagokat
- Az ozmózis víztisztítóval előállított vízből készített jégkocka sokkal tovább tart
- A tisztított víz ízletesebb, zamatosabb, miként a belőle/vele készített italok és ételek is
- Ideális kávé- és teafőzők, vasalók, üzemeltetéséhez
- A víztisztítóval szűrt vízben nincsenek ásványi anyagok, így képes a lehető legtöbb méreganyagot, salakanyagot felvenni és kiüríteni a szervezetből
- Sok szabad protont és elektront tartalmaz, ami elősegíti a sejtek működésének körülményeit
- Az ozmózis víz nagyszerű emlékezőtehetséggel bír, ezért homeopátiás gyógymódokhoz is remekül alkalmazható
Az ozmózis szűrés során egy félig áteresztő membránon keresztül (0,0001 mikron) a nagyobb koncentrációjú víz felől az ozmózisnyomás hatására a tisztább víz felé áramlanak a vízmolekulák. Ez által tisztább, lágyabb vizet kapunk.
Ez a szűrő három különböző elrendezést tesz lehetővé. Napi 190 liter víz tisztítását biztosítja.
A víz és az emberi szervezet
A természetes vízkörforgásba egyre több szennyezőanyag kerül be, s az emberi vízfogyasztás körforgása ebbe a rendszerbe kapcsolódik be.
Kutak segítségével a talajból vételezzük a vizet, majd használat után a folyókba és tavakba juttatjuk azt vissza – a szennyeződésekkel együtt. A kinyert vizet igyekszünk teljes mennyiségében fogyasztásra alkalmassá tenni, ám ez a tisztítás csak a szennyezés jellegét változtatja meg, és a folyamat során ipari vizet állít elő. Az ipari víz kiváló növényöntözésre, ipari felhasználáshoz, fürdéshez, de nem alkalmas emberi fogyasztásra. Erre a célra az ipari víznél megfelelőbbek a természetes ásványvizek, sajnos azonban ezek sem igazodnak teljes mértékben az emberi szervezet igényeihez.
Egy ember naponta átlagosan 150 liter vizet használ el:
- Ivás és főzés: 3-4L
- Kézmosás: 10-15L
- isztálkodás: 20-40L
- Mosás: 20-40L
- Tisztítás: 5-10L
- WC használat: 20-40L
Tippek víztakarékossághoz:
- Alkalmazzunk víztakarékos WC tartályt
- Kézmosáskor ne folyassuk a vizet feleslegesen
- Fogmosáskor használjunk poharat
A víz szerepe az emberi testben
Egy átlagos (80kg) súlyú felnőtt teste kb. 54 liter vizet tartalmaz. Az agy 78%-a, a vér 86%-a, a szív 77%-a, a máj 84%-a, az izmok 70%-a víz! Évente több mint ezer liter folyadékot iszunk meg, veséinken kb. 180 liter testnedv folyik át naponta. Emberi fogyasztásra csak az édesvíz alkalmas, valamint az állatok és növények számára is csak az édesvíz a megfelelő.
A víz legfontosabb feladatai:
- tápanyagokat szállít a sejtekhez
- eltávolítja az anyagcsere folyamatok során keletkezett felesleges anyagokat
- karbantartja a sejtek elektromágneses teréhez szükséges proton- és elektron szintet
- párásítja a levegőt, amelyet belélegzünk.
- rugalmassá teszi az ízületeket a csontok összekapcsolásához.
Tévhitek a vízről
Életünk során közel 200kg(!) kőzetet iszunk meg vízben oldott ásványok formájában. Mivel az ásványok és egyéb oldott anyagok egyike sem szükséges az ivóvízben a szervezetünk számára, ezek „csak áthaladnak” testünkön. Testünknek szüksége van az ásványi anyagokra, de a vízből nem, illetve csak igen kis mértékben képes azokat felhasználni. Ha megvizsgáljuk az ásványvizek ásványi anyag tartalmát, látható, hogy a szervezetünk számára szükséges mennyiség töredékét tartalmazzák csupán. Ahhoz, hogy testünk sejtjei megfelelően működjenek, elektromágneses térre van szükségük. Egy sejt elektromágneses terének a fenntartásához pedig szabad protonok és elektronok szükségesek. A csapvíz fertőtlenítésére használt klór a szabad részecskéket magához vonzza, rontva ezzel sejtjeink működési feltételeit.
A vízcsapból kiengedett majd állni hagyott vízből (típusától függően) a klór idővel távozik, ezért csapvizet csak pihentetés után igyuk. Amennyiben tehetjük, ásványvizet fogyasszunk, de még jobb, ha a testünk számára legmegfelelőbb, ozmózísos víztisztítóval szűrt vizet iszunk.
Kapcsolódó termékek
Címkék: Fordított ozmózisos szűrő, víztísztító