Symbivit talajélet javító mikorrhiza gomba
- Gyártó: Symbiom
- Cikkszám: symbivit-talajelet-javito-mikorrhiza-gomba
-
4.250 Ft
Lehetséges opciók
Természetes eredetű mikorrhiza tartalommal a növény és gyökérzet ellenálló képességéért
Természetes eredetű mikorrhiza gombákat tartalmaz, amely hifa-hálózata segítségével megnöveli a gyökér víz és tápelem felvételére szolgáló felületének nagyságát. Ez a kapcsolat a növény egész életében fennmarad, így serkentve a növény fejlődését és a betegségekkel szembeni ellenálló képességét.
Miért éri meg használni a Symbivitet?
- Vegyszermentes megoldás
- Vízmegkötő gélt is tartalmaz
- Egyszeri költség az ültetvény életében
- Akár 50 évig is van hatása
- Javítja a stressztűrő képességet (aszály)
- Hamarabb termőre fordul az ültetvény
- Folyamatos tápanyagfelvételt biztosít
- Javul a termésbiztonság és a minőség
- Magasabb szinten stabilizálja a termést
- Serkenti a gyökérképződést
Hatása:
- Növekszik a növény tápanyag felvétele és ellenálló képessége a kolonizált gyökér segítségével.
- A mikroszkópikus méretű mikorrhiza gomba hifahálózat a gyökérrel kapcsolatba kerül és így többszörösére nő a víz és a tápelem felvételre szolgáló felület nagysága.
Alkalmazása:
- Szórjuk be az ültető gödör alját a termékkel, majd ültessük el a növényt.
- Kifejlett növénynél fúrjunk 6-8 lyukat a gyökér közelébe, majd juttassunk Symbivit-et a gyökerekhez.
- Egyszeri Symbivit kezelés elegendő!
- Használat után legalább három hétig kerülni kell a gombaölőszerek kijuttatását.
- 150g Symbivit kb.: 15-20 nagy méretü növényre elegendő ( paradicsom, paprika, cserjék stb.)
A mikorrhiza gombák mikroszkópikus méretű talajban élő gombák, amelyek a szárazföldi növények közel 90%-ával képesek szimbiózisban élni. A növények gyökereit behálózó mikorrhiza gombákat, pontosabban ezt az együttélési formát "gombagyökérnek" vagyis mikorrhizának nevezzük. Ez a kapcsolat mindkét fél számára kedvező, hiszen a gombapartner a növénytől kész tápanyagokat kap, a növény pedig a gomba micélium hálózatának a segítségével képes a számára egyébként elérhetetlen tápanyag és víz felvételére. Morfológiai és funkcionális szempontból a mikorrhizákat két nagy csoportra oszthatjuk: a nyitvatermő növényekre jellemző ektomikorrhizák és a termesztett növényeknél is jellemző endomikorrhizák. Legősibb és legelterjedtebb típus az arbuszkuláris endomikorrhiza (AM) amelynek a kialakulása több, mint négyszáz millió évre nyúlik vissza és valószínűleg szerepet játszottak a szárazfőldi növények térhódításában is. A mikorrhiza gombák előnyös hatással vannak a gazdanövény növekedésére, elsősorban a foszfor, réz, cink valamint nitrogén felvétel fokozása révén.
A növény só- szárazság- és fémtűrő képességének a növekedésében is jelentős a szerepük, de a betegségek (Phytium, Phytophtora, Fusarium sp.) elleni ellenálló képesség növelésében is jelentős szerepet játszanak.