• emAqua tavak kezeléséhez

emAqua tavak kezeléséhez

  • 2.750 Ft


Lehetséges opciók


Az emAQUA mikrobiológiai termékünket kifejezetten vizek, vizes élőhelyek kezelésére fejlesztettük ki. Kiválóan alkalmas a nagyobb természetes vizek​, halastavak​, horgásztavak tisztántartásában, természetes állapotuk, ökológiai egyensúlyuk megőrzésében. Szintén sikerrel alkalmazható a kisebb kerti tavakban​, a kül- és beltéri medencék​ vegyszermentes kezelésében.

Az emAQUA​-ban olyan jótékony hatású mikroorganizmusok (tejsav és fotoszintetizáló baktériumok, élesztő gombák) találhatóak, melyek segítségével nemcsak az algapopuláció szorítható vissza, nemcsak a mérgező gázok tűnnek el, hanem az iszap vastagsága is csökken azáltal, hogy a mikroorganizmusok az üledékben lévő szerves anyagokat feltárják és azok a táplálékláncba épülve hasznosulnak.

Alkalmazási területek
Az emAQUA​-ban lévő EM technológia felhasználását tekintve korlátlan lehetőségekkel bír, segítségével tiszta, antioxidánsokban gazdag és szagtalan víz nyerhető.

Felhasználható:

  • Természetes, élő vizeken:​ tavakban, folyókban, holtágakban stb.
  • Mesterséges vizeken:​ horgásztavakban, termelőtavakban, kerti- és dísztavakban
  • Akváriumokban
  • Kültéri és beltéri medencékben

Az emAQUA hatásai

  • Az üledékben lévő szerves anyagokat feltárja és azok a táplálékláncba épülve hasznosulnak
  • Csökkenti az iszapréteg vastagságát, ezzel egyúttal növeli a vízmélységet
  • Az algapopulációt visszaszorítja
  • Helyreállítja a vizek ökológiai egyensúlyát
  • Javítja a víz minőségét
  • Szerves anyagok lerakódása miatt keletkezett rothadási folyamatok, ezáltal a mérgező gázok megszüntetése
  • Segítségével tiszta, antioxidánsokban gazdag és szagtalan víz nyerhető


Tavak javasolt kezelése emAQUA-val

1. Kipermetezéses módszer
Tavasszal, amikor a víz hőmérséklete először emelkedik 5°C felé (az első algalerakódás előtt) érdemes megkezdenünk a kezelést. Ebben az időszakban 1,5-2,5 litert emAQUA/10 m​3 ​a szükséges dózis kerti tavak esetén.

A tó nagyságától függően a kimért mennyiség 2/3 részét töményen kell kijuttatni a tó vizébe. A másik 1/3 részét vízzel felhígítva (lehetőség szerint a tó vizével hígítsuk) kézi vagy motoros permetezőbe a tó felületére illetve a part menti részeire egyenletesen​, teljes lefedettséggel kipermetezni​. Az egyenletes kijuttatás rendkívül fontos!

Lehetőség szerint a permetező porlasztófeje minél apróbb cseppekre porlasszon​. A kezelést 4-6 hetente ismételjük meg. A nagyobb nyári melegekben gyakrabban, 3-4 hetente, de a nyarainkra egyre inkább jellemző kánikulában 1,5-2 hetente szükséges elvégezni a tó kezelését.

2. Kőporos módszer
A tó kezelése történhet emAQUA mikrobiológiai készítménnyel átitatott kőpor felhasználásávalis. A szezon második kezelésnél ajánlott apróbb szemcseszerkezetű kőport vásárlása. Ezt itassuk be emAQUA​-val és egyenletesen szórjuk ki a tó felületére.

A kőpor (ilyen pl. a zeolit) maga semleges kémhatású és a pufferkapacitást növeli​, tehát segít a pH érték normalizálásában, illetve szinten tartásában. A kőpor a kijuttatott mikrobák szaporodását segíti. Ha rendelkezünk valamilyen vízszűrővel, akkor érdemes a kvarchomok helyére, vagy egy jelentős részére zeolitot tenni. A zeolit fajlagosan igen nagy felülettel rendelkezik a szerkezete miatt, akár csak az aktív szén. A zeolit felületén könnyen megtapadnak a mikroorganizmusok, és így a szűrőn átfolyó vizet sokkal nagyobb hatékonysággal tisztítja, valamint a zeolit önmagában is nagy hatékonysággal működik a vizek tisztításában. Mennyisége a tóvíz minőségétől függ. Fontos, hogy ügyeljünk a kőpor mennyiségére, mivel túlzott  dagolása
esetén pont az ellenkező eredmények, vagyis az algák túlszaporodását eredményezheti. 

I. fázis:
A tó nagyságától függően a kimért emAQUA mennyiség 1/2 részét töményen kell kijuttatni a vízbe. Ne egy helyre öntsük ki az emAQUA​-t, hanem körülbelül (felosztva a tó felszíni felületét) 2-3 m2 -ként néhány decilitert.


II. fázis:
Zeolit kőpor és emAQUA együttes alkalmazása. 1 m3 vízhez 50-100 g Zeolit kőpor szükséges. Első kezelésnél ajánlott a 100g/m3 zeolitot kijuttatni. Mérjük ki a tavunk kezeléséhez szükséges Zeolit kőpor mennyiséget. Ennek a mennyiségnek az 1/4 részét rakjuk egy tálkába majd a fennmaradt emAQUA​-ból öntsünk hozzá annyit, hogy egy masszaszerű anyagot kapjuk. Ebből a masszából golyócskákat formálunk és ugyanúgy, mint az előbb az emAQUA kijuttatásánál itt is körülbelül 2-3 m2 ként juttassunk ki egy-egy kisebb emAQUA-Zeolit golyócskát.


III. fázis:
A megmaradt emAQUA kipermetezése. Vízzel felhígítva (lehetőség szerint a tó vizével hígítsuk; 1:10 keverési arányba emAQUA​:víz) kézi vagy motoros permetezőbe a tó felületére illetve a part menti részeire egyenletesen, teljes lefedettséggel kipermetezni. Az egyenletes kijuttatás rendkívül fontos! Lehetőség szerint a permetező porlasztófeje minél apróbb cseppekre porlasszon.

IV. fázis:
Az utolsó, de egyben fontos része a kezelésnek a megmaradt Zeolit kőpor tófelszínre való kiszórása. Ez történhet kézzel, kertészásó vagy más egyéb számunkra optimális eszköz segítségével. A tó felszínét egyenletesen terítsük be.

A FENTEBB EMLÍTETT ADAGOLÁSI ARÁNYOKNÁL NAGYOBB MENNYISÉGET NE ALKALMAZZUNK!

További tudnivalók a tókezeléshez

  • A keringtető szivattyú berendezése ne tartalmazzon olyan kiegészítő részt (pl: infralámpa vagy rézszűrő), ami a mikrobára károsító hatással van!
  • A fonalas algák visszaszorítását nem lehet az emAQUA​-val megoldani, azt mechanikai vagy kémiai úton lehetséges eltávolítani.
  • A lebegő algák esetében fontos az, hogy milyen alga (pl. zöld-, kovaalga) van jelen a vízoszlopban.
  • Az egyik legfontosabb továbbá, hogy a bakterioplanktonszervezetek (korábban kékalgák) közül melyek azok a nemzettségek, amelyek jelen vannak az ökoszisztémában.
  • Egy kerti tó kezelésénél figyelembe kell venni, hogy milyen a tóvíz és a tápláló víz fizikai, kémiai és biológiai tulajdonságai. Ezeket terepi, illetve laboratóriumi mérésekkel lehet ellenőrizni. 
  • Amennyiben a tápláló víz minősége nem megfelelő, akkor bokashi zsákokat kell kihelyezni a tápláló víz és a tóvíz közé, hogy a tóba már „előtisztított” víz kerüljön. Mennyisége a tápláló víz minőségétől függ. A tó kezelése történhet emAQUA mikrobiológiai készítménnyel átitatott szalma ​(legjobb az árpaszalma) kihelyezésével​. Az emAQUA​-val átitatott szalmát rascel zsákokba csomagoljuk, majd ezt süllyesztjük le úgy, hogy az teljes mértékben érintkezzen a vízzel. A szalmazsákokat a vízhőmérséklet függvényében 3-4 hetente cserélni kell.
  • A kőporos vagy szalmás megoldás mellett külön emAQUA felhasználása is javasolt. A felhasznált anyagok mennyisége a tóvíz minőségétől függ.

új vélemény

Ha már korábban regisztráltál, akkor kérjük, hogy jelentkezz be a fiókodba vagy hozz létre /a> egy új fiókot

Címkék: Egészségünk megőrzése, Állattartás