• Csalánkivonat Koncentrátum

Csalánkivonat Koncentrátum

  • 4.850 Ft


Lehetséges opciók


Csalánkivonat Koncentrátum

Felhasználási területek, előnyök

A Csalánkivonat Koncentrátum a növények megerősödésében segít. Természetes úton fokozza a növények ellenálló képességét.

A csalán (nagy csalán, Urtica dioica) egy fantasztikus növény. Régebben termesztették is, friss hajtásait étkezésre használták, a kikészített rostjaiból pedig finom fonalat fontak. Ez azonban már a múlté. Manapság a csalán úton-útfélen előforduló gyomnövénnyé póriasodott. Nagyobb egyedszámban ott fordul elő, ahol a talajban bőségesen van nitrogén, mint amilyenek a felhagyott szérűk, a gazdásági udvarok vagy a trágyadombok helyei.

Fontos információk

  • GMO-mentes
  • A koncentrátumnak természetes, intenzív szaga van.
  • Ne használja a permetet közvetlen napfényben.
  • A megkezdett, hígított koncentrátumot azonnal fel kell használni.
  • Nincs egészségügyi várakozási idő

Összetevők:

Víz, szárított csalán, tejsav- és fotoszintetizáló baktériumok, élesztők, cukornád melasz.

Meghatározó összetevők: Csalánkivonat

Felhasználási területek, dózisok:

Kertészet, zöldségtermesztés, gyümölcstermesztés, szőlőtermesztés, dísznövények, hobbikertek.

Megelőzésként a csalánkivonat koncentrátumot tavasztól őszig permetezhetjük a növényekre, 7-14 naponként. Alkalmazási mennyiség: 10-20ml csalánkivonat koncentrátumot (1-2 kupak) 1 liter vízben feloldba, a rovarfertőzés intenzitástól függően.​

A levéltetvek ellenszere

A kertekben a csalán nem csak a pillangók paradicsoma! A csalán egyike a leghasznosabb gyógynövényeknek ugyanakkor kitűnő természetes ellenszere a levéltetveknek is.

A jól ismert növény csalánmérget és savakat tartalmaz, amelyek erős hatást gyakorolnak a növényekre. A bennük lévő aktív összetevőket, mint például az acetil-kolint vagy a hisztamint, a pajzs- és levéltetvek nem tolerálják.

A csalánmérget felhasználó csalánkivonat

A csalán leveleit és hajtásait mirigyszőrök borítják. Ha valami ezekhez hozzáér, akkor a szőr csúcsán lévő apró kupak letörik és kiömlik a szőrből a benne lévő, hangyasavhoz hasonló, de egyéb szerves vegyületeket is tartalmazó váladék. Ez a csalánméreg ha a bőrünkbe jut, akkor csípős, égető fájdalmat vált ki, amely azonban egy-két óra múlva magától elmúlik. Jól ismerik a csalán eme tulajdonságát a növényevő állatok és messzire elkerülik a növényt.

A csalánméreg összetevői koncentráltan jelennek meg a csalánkivonatban, mely így természetes úton támogatja a növények ellenálló képességét. A csalánkivonat megvastagítja a növények bőrszövetét, ezáltal az nehezebben átjárható lesz a betegséget okozó gombáknak, valamint a szúró szívó kártevőknek is komolyabb akadályt jelent.

Fontos számodra, hogy növényeid egészségesen fejlődjenek?

Szeretnéd, hogy ellenállóak legyenek a kártevőkkel, betegségekkel szemben?

Mindezt vegyszermentesen kívánod elérni?

Igen, ezt mind garantálni tudod növényeid számára, ha rendszeresen csalán kivonattal permetezed és trágyázod őket.

Rendkívül ajánlott trágyázási mód ez a kertészkedésben kevésbé járatos kiskerttulajdonosok számára. Ha a csalánlevet például a paradicsom tövére öntjük, napról napra megfigyelhetjük, hogyan is hat ez a tápoldat a növényre.

A csalánlevet használhatjuk magában vagy más növényi oldattal keverve is. Jól bevált például a csalánkivonattal és más, vegyes gyógynövényfélékből készített oldat 1:1 arányú keveréke. A növényi oldatokat a tenyészidőszakban többször is kijuttathatjuk azokra az ágyásokra, amelyekben tápanyagigényes növényeket termesztünk.

Zöldségeskertünk legtöbb növénye meghálálja majd a gyorsan ható csalánkivonattal való beöntözést. Van azonban néhány növény, amelyik nem kedveli a nitrogénben gazdag oldattal történő kezelést, ezek: a borsó, a bab, a fokhagyma és a vöröshagyma.

Miért olyan értékes a csalánkivonat növényeid számára?

Táplálás: Káliumot, magnéziumot, vasat, foszfort, nitrogént és egyéb nyomelemeket tartalmaz. Ezek mindegyike elengedhetetlen tápelemei növényeidnek, így a csalánkivonatot bátran használhatjuk trágyázásra.

Megelőzés: Az életerős, megfelelően táplált növények ugyan sokkal ellenállóbbak a kártevőkkel, megbetegedésekkel szemben. De ez még inkább fokozható, ha lombjukat rendszeresen csalánkivonattal permetezzük.

Ha rendszeresen lepermetezzük vele növényeinket, bőrszövetük megvastagszik, így a gombabetegségek nehezebben telepednek meg rajtuk, és a kártevőknek is gondot okoz átszúrni a leveleket.

Megelőzésképpen a Csalán kivonat koncentrátumot tavasztól őszig permetezzük növényeinkre 7-14 napos gyakorisággal.

Védekezés: Megoldást jelenthet akkor is, ha a levéltetvek, atkák már megjelentek kertedben.

Esős időjárási körülmények között, illetve erős rovarfertőzés esetén rövidebb időintervallumok ajánlottak.

A legjobb hatást száraz növényekre permetezés esetén érhetjük el.

Biztonsági előírások:

Gyermekektől, valamint házi állatoktól elzárva tartandó. A permetet ne lélegezze be.

Tárolás:

Sötét, hűvös helyen tartandó (+8°C és +18°C között. Ne tárolja hűtőszekrényben.)

Gyártó: Multikraft Produktions- und HandelsgmbH

Származási ország: Ausztria

új vélemény

Ha már korábban regisztráltál, akkor kérjük, hogy jelentkezz be a fiókodba vagy hozz létre /a> egy új fiókot

Címkék: Növényvédelem, Növényápolás